Anasayfa / Firmalar / DRC Kauçuk 40.yılı Boğaz’da Yat Gezisi İle Kutladı

DRC Kauçuk 40.yılı Boğaz’da Yat Gezisi İle Kutladı

Yönetim Kurulu Başkanlığını  Rauf Cevat Bezek’in yaptığı 100 kişilik istihdamı ile 45.000 ton/yıl kauçuk hamuru karışım kapasitesine sahip olan DRC Kauçuk Sanayi Şirketi; kuruluşunun 40’ıncı yılını personel ve aileleriyle İstanbul Boğazı’nda Küçük Prens adlı gemiyle gün boyunca yat gezisi ile kutladı. Hep bir arada yemeğin yendiği, eğlencenin yapıldığı ve kuruluşundan bu güne emeği olan eski personele plaket takdim edildiği ve çekilişle hediyelerin dağıtıldığı geziye katılan personel ve aileleri unutamayacakları bit gün yaşadı.

Programda bir konuşma yapan DRC Kauçuk Sanayi Genel Müdürü Aslı Bezek; tüm personelleriyle bir arada olmaktan ve firmalarının 40’ıncı yılını beraber kutlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek; “Aklını, kalbini ve emeğini DRC’nin gelişimi için adayan tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim. Değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Cevat Bezek ve 40 yıl önceki is arkadaşları bugünleri hayal ettiler ve azimle çalışarak hayallerini gerçekleştirdiler. Süreç içerisinde 30 DRC çalışanı emeklilik hakkı kazandı ve emekli oldu.

Bugün içimizde bu süreçlerin en başından beri DRC’de olan yani 40 yıldır DRC’de çalışıyorum diyebilecek 2 kişi kaldı. Sait Yasar ve Oral Kobaş. Simdi sizlerle firmamız hakkında güzel bir gerçeği paylaşmak istiyorum. Çalışan profilimize kıdem olarak baktığımızda, çalışanlarımızın %15’I 20 ile 40 yıl arasında, %10’u 10 ile 20 yıl arasında, %20 si 5 ile 10 yıl arasında ve %55 ise 5 yıl altında. Bu rakamları sizlerle paylaşmamın nedeni su: Özellikle son iki senedir firmamızın deneyiminden bahsederken 40 yıllık firma olmanın tek dez avantajı süreç içerisinde en kıdemli ve bilgili çalışanlarının emekli olmasıdır derdim.(Haberler)

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

Otomotiv devi 400 kişiyi işten çıkaracak

Ocak 2021’de Fransız Groupe PSA ile İtalyan-Amerikan Fiat Chrysler Automobiles şirketlerinin birleşmesiyle kurulan ve bünyesinde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir