Anasayfa / Fuar Takvimi / GENÇLER GENÇLİK FUARI’NDA BULUŞTU

GENÇLER GENÇLİK FUARI’NDA BULUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Gençlik Fuarı, binlerce genci ağırlayacak. Fuarda gençler; bir hafta boyunca kültür, sanat ve eğlence dolu etkinliklerde bir araya gelerek stres atacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bu yıl ilk kez düzenlenen Gençlik Fuarı’nda gençleri birbirinden eğlenceli etkinliklerle buluşturuyor. 14-19 Mayıs tarihlerinde gençlere kapılarını açan fuarda sivil toplum kuruluşları, yayınevleri, dergiler, üniversiteler, eğitim kurumları, öğrenci platformları, iş-kariyer, kamu ve spor kurumları, geleneksel sanatlar ve el sanatları alanlarında faaliyet gösteren 300 katılımcı yer alacak.Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 300 bin metrekare üzerine kurulan fuarda 180 söyleşi, 120 oyun aktivitesi, 60 workshop ve 20 sahne performansı gençlerle buluşacak.
SÖYLEŞİ ATÖLYELERİNDE BİLGİ PAYLAŞIMI YAPILACAK
Türkiye’nin en büyük gençlik fuarı olan organizasyonun teması “Gönüllülük” olarak belirlendi. “Farkındayım, gönüllüyüm” sloganıyla yola çıkılan etkinlikle, sivil toplum kuruluşları ile gençlerin samimi bir ortamda doğrudan buluşması, gençlerin sivil toplum alanında daha aktif olmaları amaçlanıyor. Fuar kapsamında gazeteciler, edebiyatçılar, yazarlar, şairler, iş adamları ve girişimciler gençlerle söyleşi atölyelerinde bir araya gelip, tecrübelerini ve bilgilerini paylaşacak.
AÇIK HAVA ETKİNLİKLERİ FUARA RENK KATACAK
Workshop alanlarında seramik, hat, ebru, kaligrafi, resim, mozaik, tezhip gibi birçok branşta atölye çalışmaları da gençlerin katılımına açık olacak. Fuar alanında Okçular Tekkesi’nin ok atma parkuru, masa tenisi, air hockey, canlı langırt, izcilik obası, tırmanma parkuru gibi birçok oyun ve açık hava etkinliği de ücretsiz olarak ziyaretçilere hizmet verecek. Gençlik Fuarı’na İstanbul’un birçok noktasından servislerle ücretsiz olarak ulaşım sağlanacak.
Tokat BASKI YAZMACILIĞI GENÇLER İÇİN YENİDEN ŞEKİLLENDİ
Fuarda açtıkları stantta el emeği göz nuru ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunduklarını belirten Kamer Demircan, “Standımızda Tokat Baskı Yazmacılığı ile öne çıkan çantalarımız, el, yazmalarımız, yastıklarımız, şallarımız bulunuyor. Aynı zamanda bereket çubukları ismini verdiğimiz bir ürün grubumuz var. Camdan üretilen bir ürün. Biz cama can katıyoruz diyerek süslediğimiz bereket kaşıklarımız var. Çaylarımızı , kahvelerimizi renklendirecek kaşıklar. Onun haricinde ziynet ismini verdiğimiz metal süslemelerimiz var. Sabunlarımız var. Meşe kömüründen yapılmış, kostik asla kullanılmamış, zeytinyağlı sabunlarımız var. Hepsi sanatçı arkadaşlarımızın el yapımı ürünleri” dedi.
Fuarda açtıkları stantta yardıma ihtiyacı olan çocuklar için farkındalık oluşturmaya çalışan Elif Kiremitçi ise amaçlarının yardıma ihtiyacı olan çocuklar için bir şeyler yapabilmek olduğunu belirtti. Kiremitçi, “Büyüdüm çocuk oldum platformu olarak 0-12 yaş arası çocuklara, ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik faaliyetler düzenliyoruz. Bayramlarda bayramlık kıyafet etkinliklerimiz oluyor. Hayallerin gerçek olduğu ismiyle etkinliklerimiz var. Kimisi toka istiyor, kimisi çorap istiyor, bisiklet istiyor. Amacımız elimizden geldiğince onları mutlu etmek, onların yüzünü güldürebilmek” diye konuştu.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

Plast Expo fuarı Kasım’da Kiev’de gerçekleştirilecek

Her yıl Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleştirilen Uluslararası Plastik Ticaret Fuarı Plast Expo UA bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.