Anasayfa / Fuar Takvimi / SFC, YAPI FUARI’NDA OSB’NİN TANITIMINI YAPTI

SFC, YAPI FUARI’NDA OSB’NİN TANITIMINI YAPTI

Türkiye’nin ormanlık alan bakımından en zengin ili olan Kastamonu’da 1976’da kurulan SFC Entegre Orman Ürünleri San.Tic. A.Ş., 10-14 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen 39. Yapı Fuarı’nda stant açtı. Yapı Fuarı’nda OSB (Yönlendirilmiş Neme Dayanıklı Yonga Levha)’nin tanıtımını yapan SFC, ayrıca her defasında olduğu gibi yine Kastamonu’nun tanıtımı yapmayı da ihmal etmedi.
39 yıldır Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı konumunda olan, bin 250 katılımcı firmayı, 111 bini aşkın ziyaretçiyle buluşturan fuar, en son yenilik ve teknolojileri barındıran ürün çeşitliliği, uluslararası etkinlikleri ve yarattığı iş fırsatları ile bu yıl da sektörün zirvesi oldu.
Türkiye’nin ve Kastamonu’nun ahşap sektöründe öncü firmalarından olan SFC Entegre Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş., 1976 yılında orman zengini Kastamonu’da il ekonomisine ve halkına yeni istihdam kapıları açarak Türkiye’nin ilk ince milim Yonga Levha hattı ile üretime başlamıştı. Açıldığı ilk günden bu yana, her geçen gün bünyesine yeni bir iş alanı ekleyerek büyüyen ve istihdamını artıran SFC Entegre Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş. 1978 yılında Yonga Levha üretimini artırarak entegre bir tesis olarak sırası ile Kaplama, Kontrplak, MDF(Orta yoğunluk Lif Levha) HDF (Yüksek Yoğunluk Lif Levha), OSB (Yönlendirilmiş Neme Dayanıklı Yonga Levha), Laminant Parke hatları ile Formaldehit reçineleri (tutkal) tesisini devreye alarak üretim faaliyetlerine devam etmişti.
Yapı Fuarı’nda OSB (Yönlendirilmiş Neme Dayanıklı Yonga Levha)’nin tanıtımını yapan SFC, ayrıca her defasında olduğu gibi yine Kastamonu’nun tanıtımı yapmayı da ihmal etmedi.
Tanıtımı yapılan OSB ile ilgili şu bilgiler verildi: “OSB ile inşa edilen üst yapı, sağlamakta olduğu düşük yük sebebi ile yapılacak olan temel imalat maliyetini de azaltmaktadır. Esnekliği ve hafifliği ile depreme karşı direnç sağlamaktadır. Ülkemiz gibi deprem kuşağında bulunan bir coğrafya için ideal bir malzemedir. Isı iletkenliği düşük olması sebebi ile OSB kullanılan yapılarda yüksek termal yalıtım sağlamaktadır. Doğa dostudur, OSB ürünleri %100 geri dönüştürülebilmektedir. Eğer her yıl 100.000 den fazla yapıda hammadde olarak diğer ürünler yerine OSB gibi ahşap esaslı malzeme kullanılsa yıllık CO2 yayılımı 3 milyon ton azalacaktır. Yüksek seviyede boyutsal stabilite, (minimum kalınlık toleransı ve hacimsel değişiklik.) homojenlik, düzgün yoğunluk dağılımlıdır. Mükemmel eğilme, basınç ve gerilme mukavemeti sağlama. Tüm geleneksel ahşap işleme aletleri ile işlenebilme, bağlama elemanları ile sabitlenebilme ve ahşabın tüm doğal özelliklerini de muhafaza etmesi ile önemli bir üründür. Geniş ebat yelpazesi vs.. özellikleri ile prefabrik ahşap evlerin yapımında, çatı kaplamaları altında, iç mekan imalatlarında duvar panelleri, zemin panelleri ve konstrüksiyonlarında, ambalaj malzemesi olarak ve otomotiv sanayinde çok yaygın olarak kullanılması ile farklılık göstermektedir. OSB üretimi ile gerek izolasyon sektörü gerekse inşaat sektörünün ülkemizdeki çok büyük açığı kapatılmıştır”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

Plast Expo fuarı Kasım’da Kiev’de gerçekleştirilecek

Her yıl Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleştirilen Uluslararası Plastik Ticaret Fuarı Plast Expo UA bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.