Anasayfa / Genel / Gençlik Merkezini hobi bahçesine dönüştürdü

Gençlik Merkezini hobi bahçesine dönüştürdü

AKSARAY (AA) – Aksaray Gençlik Merkezi Lideri Mustafa Birge, merkezin bahçesini topladığı atık şişelerden “Hobi Bahçesi”ne dönüştürdü.

Aksaray Gençlik Merkezi Lideri Mustafa Birge, topladığı plastik şişeleri ortadan ikiye kesip içerisine ektiği soğan, domates, biber, bamya, tere, roka, nane, maydanoz gibi ürünleri merkezin bahçesinde değerlendirdi.

Atık plastik şişeleri hobi bahçesi yaparak değerlendirdiğini belirten Birge, amacının çevre kirliliğini önlemek olduğunu belirtti.

Gençlik Merkezi’deki atık plastik şişelerin çevreyi kirletmesini önlemek amacıyla küçük bir hobi bahçesi oluşturduğunu belirten Birge, şunları anlattı:

“Topladığım plastik şişeleri ortasından kesip, içlerini toprakla doldurdum ve şişelere yirmi çeşit ürün ekimi yaptım. Yaklaşık 80 plastik şişe kullandım. Bunu tahtaya plastik kelepçelerle montajladım. Ekimini yaptığım ürünlerin toplam maliyeti 10 lira oldu. Soğan, domates, biber, bamya, tere, roka, nane, maydanoz gibi birçok ürünü organik olarak üreteceğim. Bu ürünlerim şu anda filizlenmeye başladı. Büyüdüğünde burada kahvaltı yapmayı temenni ediyorum. Şu anda çok güzel bir hobi bahçem oldu. Artık plastik şişelerin çevreyi kirletmesine müsaade etmeyeceğiz.”

AA

Diğer Haber

Yurt dışına kayıtlı cep telefonları için yeni karar

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin paylaşımında “Yurt dışında ikamet eden ve beraberinde mobil cihaz getiren vatandaşlarımız, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir