Anasayfa / lastik / Goodyear’dan havayı ve yolu algılayan lastik ,IntelliGrip Urban

Goodyear’dan havayı ve yolu algılayan lastik ,IntelliGrip Urban

Goodyear’ın konsept lastiği IntelliGrip Urban kentsel alanlarda gelecek nesil, otonom elektrikli araçlar için tasarlandı. Yeni lastik yol güvenliği ve enerji verimliliği sunuyor.IntelliGrip Urban ,2017 Cenevre otomobil fuarında ziyaretçilere tanıtıldı.

IntelliGrip Urban, gelişmiş lastik algılama (Sensor-in-Tire) teknolojisi ile otonom araç kontrol sistemlerini desteklemek ve yolcu güvenliğini artırmak için tasarlanmış akıllı bir lastik olarak öne çıkıyor. Konsept lastik; yol ve hava koşullarını algılayarak, doğrudan aracın bilgisayar sistemine gönderiyor, böylece otomobilin; hızını, frenlemesini, yol tutuşunu ve dengesini optimize etmesini sağlıyor.

Ayrıca filo operatörleri, kentsel çevredeki enerji verimliliğini ve elektrikli araç filolarının dağılımını artırmak için yuvarlanma direncini azaltan lastiğin uzun boyu ve dar şekli sayesinde de büyük bir fayda sağlayacak. IntelliGrip Urban’ın sensör teknolojisi, operatörlerin lastikle ilişkili sorunları daha önce tespit etmelerini ve çözmelerine yardımcı olacak.

Diğer Haber

Continental lastiklerine RFID teknolojisi

Continental, RFID (radyo frekansı tanımlama) teknolojili ilk binek otomobil lastiklerinin tedarikini gerçekleştirdi. Özel bir cihazla …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir