Anasayfa / Ekonomi / İtalyan üretici Türkiye’de hızla büyüyor

İtalyan üretici Türkiye’de hızla büyüyor

İtalya’nın ünlü ev aletleri aksam üreticisi Sabaf, Türk Okida şirketinin tamamını almak için adım attı.

Sabaf, Okida ile Türkiye’de hızla büyümeyi amaçlıyor.Türkiye’de de 2011 yılında Manisa’da kurduğu Sabaf Beyaz Eşya Parçaları adlı şirket ile faaliyet gösteriyor.

Okida için 27 milyon dolar, yani yaklaşık 135 milyon lira ödeyen sabaf Türkiye’de yüzde 50’ye yakın pazar payına sahip.

2000 yılında kendi alanında dünya lideri olan Faringosi firmasını da bünyesine katarak, beyaz eşya üreticileri için menteşe üretimine de başladı.

Dünya Gazetesinden Kerim Ülker’in haberine göre,Sabaf’ın CEO’su Pietro Lotti, Okida’yı satın almasıyla ilgili, “Okida operasyonu bu yıl başında sunulan planlarımızın uygulanmasına yönelik ilk ve en önemli adımı temsil ediyor. Okida ve Sabaf’ın dünya genelinde tüm ev aletleri üreticileri arasında yaygın olarak bulunan kalite ve inovasyon birleşimi, güçlü satış sinerjilerini ve müşterilerimize sunulan hizmette önemli bir iyileşmeyi öngörmemizi sağlıyor” dedi

1950 yılında kurulan Sabaf’ın Türkiye’de kendi tesisi de bulunuyor. Aynı zamanda şirketin Brezilya ve Çin’de de üretim tesisleri mevcut.

Beyaz eşya sektörü için elektronik modüller tasarlayıp üreten Okida, 1987 yılında kuruldu.

İstanbul’da 4 bin metrekarelik alanda üretim gerçekleştiren Okida’nın çoğu mühendis 80’den fazla çalışanı var. Okida, Avrupa ve Amerika kıtalarında 20’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

Parolapara, dijital kartı Parola Sanal Card’ı tanıttı

- Parolapara Ürün ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ünal Uyar: - "Online alışveriş harcamalarının giderek artığı günümüzde Parolaparalılar, dijital dünyadaki güvenliklerini Parola Sanal Card ile sağlayabiliyor"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir