Anasayfa / Dünya / Lanxess, Chemtura’yı devralmayı tamamladı.

Lanxess, Chemtura’yı devralmayı tamamladı.

Köln, Almanya – 21 Eylül 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, dünyanın önde gelen alev geciktirici ve yağlayıcı katkı maddeleri tedarikçilerinden biri olan Chemtura, şirketinin satın alımını Lanxess başarıyla tamamladı.
2,4 milyar avroluk toplam işletme değeri ile Chemtura, Lanxeess tarihinde en büyük satın alım işlemidir.
Satın alma ile birlikte , şirketin katkı portföyünü önemli ölçüde genişletmekte ve Lanxess’i özel kimyasallar endüstrisinin en cazip ülkelerinden biri olan bu büyüme alanındaki dünyanın önde gelen oyuncularından biri haline getirilecektir. Katkılara ek olarak, Chemtura’nın üretanları ve organometalikleri Lanxess portföyüne entegre edilecek.
Köln merkezli özel kimyasallar şirketi Chemtura dünya çapında 11 ülkede 20 yerde 2500 Chemtura çalışanı yıllık 1,5 milyar EUR’luk satış gerçekleştiriyor. Lanxess tarafından “Chemtura’nın satın alınması, yeniden düzenleme sürecindeki önemli bir adım ve büyüme sürecimizde önemli bir dönüm noktasıdır.
Yeni kurulumunda ve daha dengeli bir portföy ile şirket daha istikrarlı ve karlı olacak. Aynı zamanda, Chemtura, Kuzey Amerika’daki büyüme bölgesindeki varlığımızı önemli ölçüde güçlendirmesi bekleniyor. Lanxess AG yönetim kurulu başkanı Matthias Zachert. “Artık enerjimizi yeni işyeri ve çalışanların hızla ve sorunsuz bir şekilde entegre edilmesine, ayrıca yeni ve mevcut müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermeye odaklanacağız” dedi.

Diğer Haber

Otomotiv devi 400 kişiyi işten çıkaracak

Ocak 2021’de Fransız Groupe PSA ile İtalyan-Amerikan Fiat Chrysler Automobiles şirketlerinin birleşmesiyle kurulan ve bünyesinde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir