Anasayfa / Sektör Firmaları / Lufthansa ve pilotlar sendikası arasında anlaşmaya varıldı

Lufthansa ve pilotlar sendikası arasında anlaşmaya varıldı

Pilotlar sendikası VC tarafından yapılan açıklamada Alman hava yolu Lufthansa ve sendikanın ücretlerle ilgili anlaşmaya vardıklarını ve bu hafta yapılması planlanan ikinci grevin iptal olduğunu açıkladılar.

Anlaşma, geçen hafta yüzlerce uçuşun iptal olmasına neden olan ve yaz uçuşlarında kaosa neden olan grev sonrasında geldi. Vereinigung Cockpit (VC) pilot sendikası kapsamlı bir finansal ve yapısal paketin temelleri üzerinde anlaşıldığını ve önümüzdeki günlerde netleşeceğini duyurdu.

Sendika daha fazla detay vermekten kaçınırken elde edilen ilerlemenin bu hafta planlanan grevi iptal etmek için yeterli olduğunu söylemekle yetindi.

Sendikanın toplu sözleşme politikasından sorumlu isim olan Marcel Groels, “Müzakere masasında bir sonuca varıldığı ve yolcular, çalışanlar ve şirketler için daha fazla sorun yaşanmasının önüne geçildiği için mutluyuz. Bugün uzun vadeli bir işbirliği için önemli adımlar atıldı” ifadelerini kullandı.

Sendikanın açıklamasına göre yolcu uçağı pilotları Çarşamba ve Perşembe günü kargo pilotları ise Çarşamba gününden Cuma gününe kadar greve gitmeyi planlıyordu.

Lufthansa, Salı günü iyileştirilmiş bir teklif yapacağını açıklamıştı. Sendika 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak şekilde yüzde 5,5’lik geriye dönük artış ve 2023 yılında enflasyondan korunmak için yüzde 8,2’lik ücret artışı talep etmişti.

Diğer Haber

Medical Point Gaziantep Hastanesi, Prof. Dr. İbrahim Bayram’ı kadrosuna dahil etti

İSTANBUL (AA) - Medical Point Gaziantep Hastanesi, akademisyenlerden oluşan uzman kadrosuna Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi bölümünden Prof. Dr. İbrahim Bayram'ı dahil etti.Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Medical Point Gaziantep Hastanesi, akadem...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir