Anasayfa / Haberler / PLASTİK SEKTÖRÜ 46. PAGEV OLAĞAN GENEL KURULU’NDA BULUŞTU

PLASTİK SEKTÖRÜ 46. PAGEV OLAĞAN GENEL KURULU’NDA BULUŞTU

Dünyanın en büyük 6’ıncı üreticisi konumunda bulunan Türk Plastik sektörünün birleştirici gücü olma vizyonu ile çalışmalarına devam eden PAGEV, 46. Olağan Genel Kurul toplantısında sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Yavuz Eroğlu Başkanlığındaki yönetimin tek liste ile girdiği Olağan Genel Kurul seçimleri sonucunda PAGEV Yönetim Kurulu sektörün tam desteğini alarak güven tazeledi. 

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) 46. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi. PAGEV Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Yavuz Eroğlu ve yönetimi tek liste ile girdiği seçimde sektör temsilcilerinden tam destek aldı. Birlik ve beraberlik içerisinde geçen toplantıda görev süreleri dolan üç yönetim kurulu ve bir denetim kurulu üyeliği için de seçim yapıldı.

Sektör temsilcilerinin var olan PAGEV yönetimine duyduğu güven ve destek için teşekkür edenPAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, “9 milyon tona yaklaşan üretimi ve 6 milyar dolara yakın ihracat rakamları ile başarı öyküsüne imza atan sektör firmalarımızın desteği ile bir yılı daha geride bıraktık. Yeni dönemde sektörümüzü bir adım daha ileriye götürmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Eroğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Avrupa 2.’si, dünya 6.’sı olan Türk plastik sektörümüzün sorunlarının çözümü için tüm sektör mensuplarınca uzun yıllardır kurulması adına uğraş verilen TOBB Plastik, Kauçuk, Kompozit Sanayi Sektör Meclisi’nin kuruluşunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Başkanlığına da yine sektör temsilcilerimizin desteği ile biz seçildik. Artık üstlendiğimiz birleştirici misyonumuzu bir üst seviyeye çıkarmanın zamanı geldi. 150 milyar TL büyüklüğe sahip bu sektörlerin sorunlarının çözümünde PAGEV olarak üzerimize düşeni yapmayı sürdüreceğiz.”

  1. Olağan Genel Kurul toplantısında yapılan seçim sonucunda yeni PAGEV Yönetim Kurulu; Başkan Yavuz Eroğlu (Sem Plastik), 1. Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç (Enformak), 2. Başkan Yardımcısı Ali Karadeniz (GF Hakan Plastik), Sayman Üye Kadir Topuçar (Engel Makina), Sekreter Üye Cemil Çakar (Kareks Polimer), YK Üyesi Aziz Özay (Aziz Plastik), YK Üyesi Özge Yavuz (Özge Plastik), YK Üyesi Kazım Öztürk (Petek Plastik), YK Üyesi Abdullah Karatepe (Öznar Plastik), YK Üyesi Burak Önder (Lüks Plastik) ve YK Üyesi Cengiz Karabolat (Meltem Makina) olarak oluştu.

PAGEV Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri; Özge Avcı (Netpak Ambalaj), Hakan Akarsu (Ay-Ka Plastik), Serkan Karataş (Karataş Makina), Mehmet Aslan (Astan Plastik), Ömer Ertemiz (Gamma Makina) ve Eren Ünlü (Akümsan Plastik) oldu.

PAGEV Denetim Kurulu Asil Üyeleri ise Dursun Cemal Bak (Polinet Plastik), Cuma Çekici (Mensad), Şaban Gülbahar (Üstün Plastik) olurken; yedek üyeler arasında Salih Eryılmaz (Apeks Makina), Erkan İndibay (Zirve Polimer) ile Ersoy Kaya (Nazkaya Ambalaj) yer aldı.

  1. Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesinde; PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik İşleme Atölyelerine Makina ve Ekipman bağışında bulunan firmalara katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Ayrıca Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki bir laboratuvara, kendi geliştirdiği ve her biri bir ilk olan ürünleri ile Türk plastik sektörünün kuruluşu ve gelişimde öncü bir rol üstlenen, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Muammer İbrişim’in adı verildi.
Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Tütünle ilgili kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi

Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.