Anasayfa / Eğitimler / Dil Eğitiminde Pratik İle Sağlanan Kalite

Dil Eğitiminde Pratik İle Sağlanan Kalite

Dünya çapında en popüler ve en çok kullanılan diller arasında uluslararası bir dil niteliği taşıyan İngilizce gösterilebilir. Bu nedenle de ister kurumsal alanlarda, isterseniz de bireylerin sosyal yaşamlarında dil gereksinimiz daha aktif bir yaşam sunmaktadır. Bu nedenle ilkokul düzeyinden itibaren İngilizce eğitimleri verilmektedir. Dil eğitiminde farklı bir sistem geliştiren konuşarak öğren, kursiyerlerine keyifli ve eğlenceli bir düzlemde pratiğe dayalı bir eğitim sunmaktadır. Kelime hazinesinin gelişmesine özellikle dikkat edilmektedir. Bu da pratik alanında çok daha kısa sürede hızlı bir şekilde akıcı bir dil sahibi olabilmeyi kolaylaştırıyor. Site üzerinden ulaşılabilecek olan sözlük aracı ile de anlamını bilmediğiniz kelimeleri öğrenebilirsiniz. Bu alanda kaucuk ingilizce ne demek şeklindeki araştırmalarınızda karşınıza birden fazla İngilizce kelime çıkabiliyor. Cümleye göre en ideal anlamı bulunan kelime seçilerek kullanılabilir. Rubber, caoutchouc, gum elastic, gum, india- rubber gibi kelimeler Türkçemizde kauçuk kelimesini karşılayan İngilizce kelimeler olmaktadır. Bu sözlük içerisinde kelimenin telaffuzunu da öğrenebilirsiniz. Kelime öğrenirken telaffuzları en doğru kaynaktan öğrenmekte daha kaliteli bir İngilizce eğitimini almanızda önemlidir. Sistem içerisinde her gün 10- 20- 30 dakikalık periyotlarda dersler veriliyor. Ve her gün kullanılacak kelimeler bir önceki gün verilerek, bir sonraki derse bu kelimelerin ezberlenmesi gerekli oluyor. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerden alacağınız derslerde telaffuz alanında herhangi bir sorununuz olmayacaktır. İngilizce eğitiminde kendi kendinize yapamama nedenleriniz arasında telaffuz farklılıkları gelmektedir. Genel olarak bireyler yurt dışında dil eğitimi almayı bu nedenle çok fazla tercih ediyor.

Zaman ve bütçe olarak müsait olan bireyler için en verimli eğitim yurt dışı olsa da, bu alanda bütçe ve zaman olarak kısıtlı kullanımlara sahip olan bireyler konuşarak öğren üzerinden eğitimler alabilirler. Bu alanda denk bir eğitim verilmekte ve her gün verilen takip edilen öğrenme ile kısa zamanda konuşma alanında inanılmaz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sistemin çok önemli artılarından biri de kişiye özel eğitim müfredatları hazırlanmasıdır. Bu şekilde öğrenciler kendi eksiklikleri baz alınarak ilerlenmekte ve konularda geri kalmaları, öğrenememeleri söz konusu olmamaktadır. Site üzerinden takip edebileceğiniz blog sayfası üzerinde de faydalı pratiğe dair pek çok bilgi bulabilir ve çalışmalarınızda keyifli anlatımları ile bu kullanımlardan faydalanabilirsiniz. Bu alanda http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-aylar-gunler-ve-mevsimler/ adresi üzerinden mevsimler, aylar ve günlere ait İngilizce karşılıkları ve okunuşları bulabilirsiniz. Bu tip standart kelime gruplarının öğrenilmesi pratik aşamasında kolaylık sağlayacaktır. Bu kategoride bulunan kelimelerin öğreniminin yanında hangi soru cümleleri ile kullanıldıkları ve cevap cümlelerinde nasıl kalıplarla yer aldıkları hakkında bilgiler alabilirsiniz. Telaffuz alanında da tekrarlar yapmak için yayınlanan videolardan yararlanabilirsiniz. Kelimeleri sadece okunuşları, yazılışları ve cümle içerisinde kullanışları ile değil telaffuzları ile de öğrenmek dil eğitiminizin kalitesini artıracaktır. Konuşarak öğren sistemi üzerinde pratiğe dayalı bir öğrenme söz konusudur. Dersler eğlenceli İngilizce sohbetler halinde verilmektedir. Her öğrencinin bir eğitmeni ve danışmanı olmaktadır. Bu şekilde takip edilen eğitim süreci de öğrenci olsun, çalışan olsun ya da kariyer amaçlı tercih eden bireyler için olsun oldukça faydalı olacaktır. Dil eğitiminin sürekli aktif olması ile öğrenme gerçekleşir. Kullanılmayan her bilgi unutulacaktır.

Diğer Haber

Üniversite öğrencileri pes etmedi, yeni bir ‘otomobil’ geliştiriyor

Gaziantep’te bir grup üniversite öğrencisi, ödüllü elektrikli otomobillerinin yangında kullanılamaz hale gelmesinin ardından yardımseverlerden gelen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir