Anasayfa / Genel / Plastik kelepçelerin kullanım alanları

Plastik kelepçelerin kullanım alanları

Plastik kelepçeler küçükler ama göründüklerinden çok daha büyük işlere yarayabiliyorlar. İşte plastik kelepçelerle yapabilecekleriniz…

Dışarı çıktığınızda yanınıza almak istediğiniz su şişelerinizi çok amaçlı torbalara koyarak bebek arabanızın tutak bölümüne cırtlı kelepçe ile sabitleyebilirsiniz.

Kabloların bir arada olduğunda oluşan karışık hali engellemek için cırtlı kelepçe ile düzenleyici kablo aparatı oluşturmak mümkündür.

Bisikletin metal tekerlek kısmına lastiğinin sabitlenmesi için kullanılabilmektedir. Cırtlı kelepçeler ile hem sorun çözümüne ulaşır hem de şık ve dikkat çekici bir görüntü elde edilmiş olur.

Kilit gibi kullanılan özelliğinin yanında lavabonuzda tıkanıklığa sebep olan malzemelerin gitmesini ve borunun açılmasını sağlayacak bir aparattır.

Özellikle çocuğu olan kişilerin en çok korktuğu alanlardan birisi olan merdivenlere ilave edilecek olan korkuluğun sabitlenmesi için cırtlı kelepçe kullanabilirsiniz.

Bilgisayara ya da herhangi bir yere bağlantı yapmış olduğunuz kablolarda zaman içerisinde gelişen aşınma sebebi ile bağlantıda sorunlar yaşanabilmektedir. Bunun için kablo değişikliği yerine sabitleyici bir düzenek oluşturarak anlık çözüm üretebilirsiniz.

Dolap kapaklarında ya da kapılarda kullanılan sürgünün kırılması ile birbirine sabitleyici olarak cırtlı kelepçe birebir olacaktır. Sürgü haricinde birbirine bağlantılı olarak çalışan dolap mekanizmalarda meydana gelen sorunlarda da kelepçe yardımıyla sabitleme ve bağlama yapabilirsiniz.

Kutlamalar için ya da herhangi bir sebeple düzenleyeceğiniz partilerde yapacağınız ışıklandırma gibi süslemelerinizi sabitlemek için kullanılabilecek harika bir aparat özelliğindedir.

Özellikle çocuk sahibi olanlar ve her şey elinin altında olsun isteyenler için çok amaçlı çantalarına askı olacak bir aparattır. Cırtlı kelepçe ile istediğiniz yere arabada koltuk arkasına takabilirsiniz.

Giysilerinizde kullanılmış olan fermuar size küçük geliyor ya da bir sebeple kırılarak küçüldü ise cırtlı kelepçeyle istediğiniz boyda fermuarınız olabilir.

Giysileriniz dolapta çok yer kaplıyorsa askıları cırtlı kelepçe ile birbirine bağlayarak yerden tasarruf edebilirsiniz. Böylece daha düzenli ve daha geniş bir dolap elde etmiş olursunuz.

Anahtarlığınızı kaybettiniz ya da anahtarlarınıza uygun bir anahtarlığa sahip değilseniz mükemmel bir deneyim sahibi olabilirsiniz. Cırtlı kelepçe ile anahtarlarınızı veya anahtarlığınızı bir arada tutabilirsiniz.

Duş perdesinde bulunan halkaların zamanla karşılaşacağı aşınma ve yıpranmalara istenildiğinde değiştirilebilen cırtlı kelepçe ile meydan okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendiniz duş perdesi dekore etmek istediğinizde de bu yöntemi kullanabilirsiniz.

(Plastikciyiz.biz)

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

Sigarada yeni dönem

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bir yönetmelik hazırlanıyor. Tasarıya göre, tütün mamulü paket üzerinde siyah …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir