Anasayfa / Genel / Sokak hayvanlarına plastik borulardan yemlik yaptılar

Sokak hayvanlarına plastik borulardan yemlik yaptılar

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Nevşehir Şubesi üyeleri, yürüttükleri sosyal sorumluluk projesi ile sokak hayvanları için plastik borular kullanarak yaptıkları yemlikleri, kentin çeşitli noktalarına yerleştirdi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Nevşehir Şubesi üyeleri, yürüttükleri sosyal sorumluluk projesi ile sokak hayvanları için plastik borular kullanarak yaptıkları yemlikleri, kentin çeşitli noktalarına yerleştirdi.

Vakıf üyesi lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllüler, plastik boruların bir ucuna hazne yerleştirerek, tüketildikçe boru içeresindeki yemin yukarıdan hazneye boşaldığı sisteme sahip yemlikleri, kent merkezi ve ilçelerde sokak hayvanlarının bulunduğu alanlara bıraktı.

Vakfın Nevşehir Şube Başkanı Ali Türker, gazetecilere yaptığı açıklamada, yere sabitlenen yemliklerin belirli aralıklarla kontrol edilerek içerisine yem ve su konulacağını belirtti.

Çalışmalarının vatandaşlar tarafından da takdirle karşılandığını dile getiren Türker, şunları kaydetti:

“Son günlerde gündeme gelen ve hiç haz etmediğimiz hayvanlara işkence olayları bizleri derinden üzmüştür. Bilerek veya bilmeyerek yapılan bu işkenceleri duyduğumuzda yüreğimiz kanıyor. Plastik borular kullanarak yaptığımız yemlikler çeşitli yerlere konuldu. Sokak hayvanlarına ortalama 3-5 gün yetiyor. Sonra arkadaşlarımız tekrar kontrolünü yap yem ekliyor. Allah bizlere bu konuda destek veren herkesten razı olsun.”

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

PLASTİK SANAYICILAR DERNEĞİNDE BAYRAK DEVİR TESLİMİ

PAGDER 39’uncu kongre Ülkemizin sivil toplum kuruluşlarından, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) 39. Olağan Genel Kurulu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir