Anasayfa / Ayın Konusu / Kauçuk sektörünün en önemli fuarı DKT 2018’e ziyaret

Kauçuk sektörünün en önemli fuarı DKT 2018’e ziyaret

BURSA Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)  Üyeleri Küresel Fuar Acentesi kapsamında düzenlenen organizasyonla plastik ve kauçuk sektörünün en önemli fuarları arasında yer alan DKT 2018’i ziyaret etti.

Her 3 yılda bir Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenen fuarda, Bursalı firmalar, uluslararası katılımcılar ile bir araya geldi. 290 firmanın katılımcı olarak yer aldığı, sektörünün en büyük fuarlarından biri olan DKT 2018’de BTSO heyeti, sektördeki son teknoloji ürünleri ve gelişmeleri yakından görme fırsatı elde etti.

BTSO Meclis Üyesi Mustafa Doğrul başkanlığındaki 30 kişilik heyet, fuar ziyaretinin yanı sıra MÜSİAD Nürnberg işbirliğinde düzenlenen ikili iş görüşmelerinde Alman firmalarla yeni iş bağlantıları kurmanın yollarını aradı.

 Doğrul, “DKT Fuarı, sektörün önemli bir buluşma noktası. Küresel arenadaki rakiplerimizi tanımak ve gelişmeleri yakından takip etmek adına bu tarz fuarlarda yer almayı sürdüreceğiz” dedi.

Fuar ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulunan  Doğrul, plastik ve kauçuk sektörlerinin kalbinin attığı ve global sektörünü yakından tanımayı sağlayan DKT gibi fuarlara katılımın son derece önemli olduğunu belirterek fuar kapsamında düzenlenen konferansların da firmalara önemli deneyimler kazandırdığını söyledi.

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

Mikalı Demir Oksit Kullanım Alanları

Mikalı Demir Oksit (MIO: Mikalı Demir Oksit) olarak bilinen mineral, son yüz yılda tüm dünyada …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir