Anasayfa / Genel / ABD’den ithal edilen plastik ürünlerde vergi artışı

ABD’den ithal edilen plastik ürünlerde vergi artışı

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) `den yapılan açıklamaya göre, ABD`den ithal edilen azı plastik ürünlerde vergi artışı getrildiği bildirildi.

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) ‘den yapılan açıklamada;

 “ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük uygulanmasına dair kararda değişiklik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı 14 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Söz konusu kararda; ABD’den ithal edilen bazı plastik nihai mamullerini de içerecek şekilde Gümrük Vergisi artışına gidilmiştir.

PAGEV olarak ülkemiz ve sektör menfaatlerimiz doğrultusunda, Resmi Gazete’de yayımlanan ABD’den ithal edilen Plastik ürün gruplarının dışında, önümüzdeki dönemde farklı ürün gruplarında da yapılabilecek yeni ayarlamalar için veri oluşturması açısından firmalarımızdan başta haksız rekabet olmak üzere, farklı sebeplerle gümrük vergisi artışı talep ettikleri ürünlere ait bir liste oluşturma çalışması yapmaktayız.

Sektör mensuplarımızın bu çerçevede farklı sebeplerle gümrük vergisi artışı talep ettikleri ürünleri PAGEV’e bildirmelerini beklemekteyiz. Bu amaçla Ek Dosyada yer alan tablonunfirmalarımızca doldurularak tarafımıza (ugur.aktel@pagev.org.tr) ivedilikle ulaştırılması, sektör ve ülke menfaatine katkı sağlayacaktır.” bilgisi yer alıyor.

Kaucukdergisi.com

 

Diğer Haber

Motorine indirim geliyor

Akaryakıt sektörü kaynaklarının verdiği bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir